Jaką wybrać?

Do odbioru telewizji naziemnej najlepiej spisze się antena zewnętrzna. Jednak dobrej jakości antena pokojowa również powinna dać sobie radę. Jaką wybrać?
https://telewizja-cyfrowa.com/anteny-dvb-t/#poradnik

Antena pokojowa

Antena pokojowa najlepiej spisze się u osób mieszkających w niedużej odległości od nadajnika lub mieszkają w wysoko usytuowanym mieszkaniu np. w bloku. Najlepiej skierować ją wtedy w stronę okna, w kierunku nadajnika.

Antena zewnętrzna

Jeśli mamy możliwość montażu takiej anteny to będzie to zdecydowanie najlepszy wybór. Prawidłowo zamontowana antena powinna być na dachu, skierowana w stronę nadajnika. Nie zaleca się montować anteny zewnętrznej np. na strychu pod dachem pokrytym blachą. Taka konstrukcja zwyczajnie nie zadziała.

A co ze wzmacniaczem?

Wzmacniacz zmniejsza straty sygnału generowane między anteną a odbiornikiem, ponieważ im dłuższy kabel dzieli nasz telewizor od anteny, tym większe mogą być straty sygnału.
Wzmacniacze mają też wady – mogą generować za duże wzmocnienie, przez co również nie odbierzemy żadnego kanału oraz przy zbyt dużym wzmocnieniu mogą pojawić się szumy i zakłócenia wpływające negatywnie na jakość odbieranego obrazu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *